Давай ти будеш моєю мамою

Давай ти будеш моєю мамою

Вперше Георгій Іванович побачив Сашка коли той сидів біля мами, яка продавала овочі на алейці.

Хлопець сидів і грав в ігри в телефоні. Чоловік згадав своє післявоєнне дитинство. Маленький Жора ріс без батька і хлопці у дворі часто дражнили його.  Коли мама вдруге вийшла заміж у хлопчика з’явився тато який втілив мрію Жори в життя! Хлопчик одразу ж вибіг на вулицю, щоб сповістити всіх сусідів що тато купив йому велосипед! Кожного разу купуючи овочі у мами Сашка Георгій Іванович розмовляв з хлопчиком і його не полишала думка що він може зробити для нього? А скільки таких хлопців і дівчат вештається вулицями нашого міста? Досить поглянути на розмальовані стіни в місті, пройтись дворами, де збираються групи підлітків і прислухатися до їх розмов. Коли восени 2019 року відкрився Денний дитячий центр «Орлина фортеця», одним з ініціаторів реалізації цього проєкту був саме Георгій Іванович, він і привіз хлопчика в денний центр. Спочатку той поводив себе як наляканий їжачок, намагався ховатись під столом або вибігав на територію і шукав собі укриття. Читати, писати, рахувати й взагалі робити те, що роблять діти в його віці він майже не вмів. Часто поводив себе агресивно виміщаючи свою злість на іграшках. Керівнику Денного центру Тугаріній Ірині Віталіївні та волонтерам, які допомагають в роботі з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, довелося виявити багато терпіння і докласти зусиль, щоб завоювати довіру хлопчика. Вона проводжала його до місця роботи мами Сашка. Дорогою їм зустрічались купки чоловіків і жінок які випивали та курили, розмовляли між собою ненормативною лексикою. Відчуваючи себе в безпеці поряд з керівником денного центру Сашко якось забувшись назвав її мамою. На здивований погляд Ірини Віталіївни він продовжив: «Давай ти будеш моєю мамою. Це буде така гра». Дорогою хлопчик вітався з усіма перехожими й гордо повідомляв їм: «Це моя мама!» і пошепки додавав: «Понарошку». Гра закінчувалась коли Ірина Віталіївна передавала Сашка його мамі розповідаючи про його успіхи. Згодом Хлопчик відчув впевненість у власних силах, почав читати, навчився співпрацювати з дітьми які від самого початку чомусь його постійно били. Під час карантину Георгій Іванович разом з командою БФ  «Мій дім» відвозив продукти цій родині. Важко сказати що було б з ними якби не ця допомога.

   Восени 2020 року Анна залишилася без роботи. Вона приходила до денного центру, допомагала з прибиранням і робила уроки з сином. Так стосунки між мамою і дитиною почали зміцнюватись.

Життя самої Ані теж складалося непросто. Після 9-го класу вона змушена була піти працювати на ринок, щоб якось прогодувати себе і допомогти мамі. Заміжжя теж виявилось невдалим, чоловік мав ігрову залежність, тож подружжя розлучилося. Сашко живе разом з мамою і її рідним братом. Він вже має досвід перебування в Центрі соціально-психологічної реабілітації. Більшість свого часу хлопчик проводив на вулиці серед однолітків. За його словами, деякі діти в його дворі починають палити з 5 років, вони пробують алкоголь, розповідають про сексуальні стосунки, інколи навіть пробують втілювати ці знання на практиці, розмовляти ненормативною лексикою звичайна справа для них. Те, що дитина бачить з дитинства, вона сприймає як норму. Іншого життя ці діти на жаль навіть не знають. Фахівцями доведено що залежності, які були сформовані в дитинстві дуже важко піддаються лікуванню. Не можна не сказати і про ту величезну шкоду, якої завдає алкоголізм соціальному життю людини. В першу чергу формується інша система цінностей, яка поступово витісняє такі важливі аспекти життя, як сім’я, добробут, статус, кар’єра. На вершину піраміди потреб стає алкоголь. І, як би це не було дивно, з часом все інше, що було для людини важливо, повністю втрачає сенс.

    Засновникам денного дитячого центру «Орлина фортеця» дуже хотілося, щоб у дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах з’явився вибір. Щоб вони побачили й відчули на собі як це коли тебе приймають таким як ти є, люблять, підтримують, цікавляться як пройшов твій день? А після цього, щоб діти могли зробити свідомий вибір яке життя їм до вподоби.

На початку було важко – каже керівник денного дитячого центру Тугаріна Ірина. Але вода камінь точить. Перебування протягом робочого тижня в здоровому середовищі, відчуття безпеки та добре ставлення з боку волонтерів несуть позитивні зміни в життя Сашка.

 

Добавить комментарий