Денний дитячий центр

З чого починаються дорослі? Коли закладаються моральні та етичні орієнтири? Коли в голові виникають перші мрії? Хто скеровує наші цінності? Все це народжується в дитинстві, потім коригується, підростає разом з нами, дорослішає та набуває остаточної форми.

Дуже добре, коли діти бажані, зростають в безпечному середовищі, виховані в атмосфері  любові та  поваги, мають гарний приклад перед очима, мріють стати — докторами, стюардесами, вчителями, митцями.

АЛЕ… А якщо дитина “живе” на вулиці, років з трьох, сама дбає про себе, думає де здобути їжу… Якщо не відчуває безпеки навколо себе, не знає що таке любов, розуміння та прийняття… Якщо в неї вулиця замість дому, погані компанії замість сім’ї та друзів, педикульоз та антисанітарія замість теплої, затишної оселі, та мрія заробляти кошти злочинним та маніпулятивним шляхом замість світлих планів на майбутнє, отримання диплому, опанування професії…

 

До чого призводить таке життя? Хто може допомогти дитині у вирі таких проблем, хто підставить плече та підтримає? І саме небайдужість до дитячої долі керувала засновниками Дитячого  Центру  «Орлина Фортеця» в місті Херсоні, який відкрив свої двері дітям  з  проблемних  родин  1 вересня 2019 року. 

Мета Центру – створити безпечне середовище для розвитку дітей. Сучасний світ сповнений як можливостей, так і небезпек як для дорослих, так і для дітей. Діти, які не відчувають турботи, захисту і підтримки своїх батьків,часто   стають замкненими і невпевненими, або навпаки — поводяться зухвало і агресивно, озброюються, щоб захистити себе.

Приоритетні  завдання  волонтерів Дитячого Центру: виховання самоповаги й поваги до оточення, розуміння своїх бажань  і особистих кордонів, вміння дружити, будувати стосунки з однолітками, батьками, громадою; прищеплення звички  вчитися, бо  сучасний  світ  швидко змінюється; навчити дітей  розрізняти добро і зло; виховання  терпіння  і  послідовності; закласти в дітях базові навички  з  праці  та  індивідуальної  гігієни.

 

 

Дитячий Центр  розташувався  в приміщенні  та  на території, що належать  громаді євангельських християн-баптистів «Голгофа».

 

 

 

 

 

 

Для  цього  церква  приклала багато зусиль: були звільнені приміщення, зроблено ремонт, придбані необхідні меблі, посуд. Члени церкви  присвячують свій час  та сили  роботі з  дітьми на волонтерських  засадах.

Перший час був вкрай важким  для волонтерів Дитячого Центру. Діти трощили все на своєму шляху та взагалі не розуміли, що мають когось слухати  або виконувати якісь правила. Найважче було пояснити дітям, що те, як вони поводяться, неприйнятно для життя в суспільстві. Здавалося б, прості речі,- такі, як “не можна брати чуже, лаятись на старших”,- були для них “абеткою Морзе”. Діти були сповнені агресії, і перед тим, як наповнювати їх чимось корисним, необхідно було спорожнити цих недолюблених дітей від злості. Керівник Дитячого Центру Ірина Тугаріна зазначає: «Те, що ми побачили на початку роботи вразило нас. Діти не вміли висловлювати свої думки, не знали, чого вони бажають.  Деякі діти не вміли робити  вибір  та ухвалювати власні рішення, бо їм не надавали такого права». Я часто говорю дітям: «Ви робите вибір, а за ним ідуть наслідки».

Минав час, і хоч  деякі волонтери втратили надію в успіх роботи з дітьми, діяльність Центру продовжувалася. Завдяки терпінню, наполегливості, віри у справу та любові до дітей, відбувалися зміни. Діти стали «прилітати», а не просто приходити  туди, де їх чекають та приймають, де намагаються допомогти  та  захистити, – в свою «Орлину Фортецю». 4 години роботи  інколи перетворюються і в 6, і в 8 годин, бо діти просто не хочуть повертатися додому. Щоб зацікавити дітей, на  території  церкви  вирішили  створити невеличкі грядки, де  вихованці  зможуть  вирощувати  квіти та овочі та  доглядати  за ними. Такий досвід  навчить їх  праці на землі, буде сприяти  розвитку  таких рис характеру, як відповідальність  та  терпіння. Завдяки турботі про гігієнічний стан дітей зараз вони відвідують школу, в них з’явилися плани  та  мрії, вони поступово починають бачити світ в яскравих кольорах.

 

Дитячий денний  Центр пропонує дітям:

  • гарячі обіди;
  • заняття з християнської етики;
  • ігрові заняття;
  • допомогу з домашніми завданнями;
  • допомогу зі здобуття навичок  особистої гігієни (з практичним виконанням);
  • періодичні заняття з кулінарії;
  • інші способи навчання та проведення дозвілля (пікніки, поїздки на море, річку).

Сьогодні  в  планах  волонтерів  Центру —  придбання устаткування для спортивного залу, залучення  фахівців для проведення спортивних занять, занять з творчості, наставників.

Дитячий  денний  Центр — це соціальний проект. Волонтери Центру  проводять  комплексну роботу як з дітьми, так і з їх  батьками. Завдяки співпраці з державними службами з  батьками  проводиться  роз’яснювальна  робота  щодо їх відповідальності за виховання дітей. Здійснюються   комплексні  заходи   з вирішення соціально -побутових потреб  родин.

 

Перші, ще несміливі,  результати   дають надію  та  натхнення для того, щоб  не  зупинятися  і  продовжувати працю. Найстрашніше — перший крок — вже позаду, перші результати — вже перед очима, а це означає, що все вийде. Ми  віримо, що Дух Божий  скеровує та підтримує кожну добру справу та починання, щоб вони не згасли та не зникли.

Запрошуємо всіх, кому  не байдужі  долі цих  дітей, чиє  серце  відгукнеться,  доєднатися  до  служіння  в «Орлиній Фортеці»!

Добавить комментарий