Молитва напередодні навчального року

МОЛИТВА НАПЕРЕДОДНІ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ. НАВІЩО МИ ЦЕ РОБИМО?
Ось і закінчилося тепле і веселе літо, знову збирається дітвора до школи. Вже традиційно на початку навчального року в нашій церкві провадиться молитва над учнями, студентами та вчителями. Навіщо ми це робимо? Мета християнина — порятунок в Царстві Небесному. Але перш ніж ми залишимо цей світ, ми повинні виконати свої обов’язки на Землі, кожен в своєму званні і на своєму місці. Тому ми молимося не тільки про небесне, а й про земне. Свята Біблія говорить про користь навчання: «Злидні і сором тому, хто відкидає вчення; а хто береже осторогу — шанований він» (Прип.13: 18).
Молитва потрібна перед усякою доброю справою. Та дуже важливо, щоб вона не перетворилася на данину традиції. Молитва повинна бути щирою і добровільною. І форма тут не важлива.
В нашій церкві діти та їх вчителі підіймаються на сцену, а служителі з піднятими в благословінні руками промовляють слова молитви, до якої приєднується вся церква. Наша молитва – це звернення людей, що усвідомлюють свою гріховність та слабкість, до Святого та Доброго Бога. Ми просимо подати учням розум, щоб вони добре розуміли те, чому їх навчають. Ми просимо Бога оточити наших дітей та їх вчителів Своєю любов’ю і опікою, просимо дати сил їм показувати світло Христове у їхніх навчальних закладах, щоб більше людей довідалося про Бога.
Але, молячись, треба усвідомлювати, що молитва – це не магічне заклинання, через яке ми раптом без усіляких зусиль отримуємо бажане. Бог не допомагає ледащим. Якщо у людини є сили, але немає бажання щось зробити, Він не буде допомагати. Колись монахи-бенедиктинці казали: «Ora et lebora», що в перекладі означає: «Молись і працюй». А в нашому випадку звучить «Молись і навчайся», чого і хочеться побажати нашим учням на початку нового навчального року.

Добавить комментарий